گل ها همه آفتابگردانند

من آپدیت شدم!

چهارشنبه, ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۵۳ ق.ظ

من دیروز بعضی ها هستم و فردای بعضی دیگر! از این روزهای من در زندگی همه دخترها اتفاق می افتد. این روزها که پر است از فشار، تنش، دلتنگی، دو دلی. بله! دو دلی! دودلی چون نمی دانی دقیقا دلت بند چه کسی باشد؟! از یک طرف بند دلت بسته شده به پدرت و از طرفی بند دلت وصل شده به همسرت. انگار دو زندگی را داری تجربه می کنی. به صورت موازی. نمی دانم بعدا که این متن را بخوانم یا به این روزها فکر کنم کدام بند را ترجیح بدهم ولی الان وحشتناک دلتنگم. هم برای پدرم و هم برای همسرم. من هر دوی آنها را کنار هم می خواهم و سرنوشت انگار چیز دیگری رقم زده!

سرنوشتی که دارد به من فرصت دوباره می دهد. زندگی جدید، آدم های جدید، شهر جدید، خانواده جدید و حتی خودم جدید شده ام. من تغییرات زیادی کرده ام. به حدی که گاهی فکر می کنم اگر با خودِ دو سال پیشم ملاقات کنم، شاید او را نشناسم!

منعطف تر شده ام. آرامترم. مهربان تر شده ام و صبر و تحملم بالا رفته. سازگاریم بیشتر شده و عشق بیشتری می بخشم و البته دریافت می کنم. من نسبت به سال قبل خودم را بهتر کرده ام. به قول معروف آپدیت کرده ام و نسخه جدید من امکانات و قابلیت های بیشتری دارد. 

ولی شده با داشتن مرورگر کروم گاهی دلتان هوس اکسپلورر کند؟ آدم خاطره بازی هستید؟ من در ازدواج دارم قد می کشم. بهتر می شوم. مثل یک کلاس خودسازی، خودم را اصلاح می کنم. هرس می کنم. خودم را مثل یک گل مراقبت می کنم و حواسم هست که خار های روحم را بچینم. 

قبلا فکر می کردم ازدواج یک تبادل عاطفی است بین زن و مرد. ولی الان به عنوان یک زن متاهل می گویم ازدواج یک کلاس خودسازی است. کلاسی که مثل آینه رو به روی روح آدم قرار می گیرد. کلاسی که روح را عریان نشان می دهد. ازدواج روح را آرایش می کند. دیدن روح با تمام خوبی و بدی هایش، کار سختی است. نه؟ ولی در عوض باعث می شود هی خودت را بهتر کنی و گفتم که! به قول معروف آپدیت کنی! 

این روزها، این دو دلی ها، این تردید و دلتنگی می گذرد و من دفتر سرنوشت جدیدم را برمیدارم و از نو قلم می زنم. مثل همه دخترهای دیگر. من سرنوشتم را مستقل از مردم می سازم و برای خوشبختی خانواده و از آن مهمتر شادی خودم تلاش می کنم. نه مثل همه دخترهای دیگر. 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۱۰/۰۶
محدثه ..

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">