گل ها همه آفتابگردانند

عطر روزهای عجیب

يكشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۱۷ ق.ظ
حس عجیبی دارم. بین یک زندگی دوگانه قرار گرفته ام. بیچاره دانشمندان فیزیک! چطور می توانند تصور کنند که این همه دنیای موازی وجود دارد و باز هم حالشان خوب باشد و باز هم دلشان بخواهد پژوهش کنند! من اگر به این باور قطعی می رسیدم که جهان های موازی وجود دارند، حتما دیوانه می شدم. 
در دو جهان بصورت موازی دارم زندگی میکنم. یکی تلخ است، دوری است، تنهایی است، دل کندن است و دیگری دل بستن. یکی جدایی از خانواده است و یکی پیوستن به خانواده ای جدید. یکی تنهایی است و یکی زوج شدن. انگار تضاد دارد بین دو دنیا بیداد می کند. 

وقتی به مادر و پدرم فکر می کنم دلم می خواهد زار بزنم از گریه. جدا شدن از آنها مثل جدا شدن صدف از دریاست. شاید جدا شوم ولی اگر به حرف دلم کسی گوش کند تمام دلم سخن از آنهاست. دلم بدجور می گیرد وقتی به آنها فکر می کنم. وقتی فکر می کنم این اتاق، این تخت، این کمد، پرده و ... که خودم به آنها جان دادم، هویت دادم، نفس دادم بعد از من بیکار می نشینند گوشه ی اتاقم. وقتی فکر می کنم مادرم را یک روز ممکن است نبینم و او اتاقم را خالی ببیند. وقتی فکر می کنم که پدرم مرا نمی بیند که هر شب به او سلام کنم و نیستم تا با برادرم بازی کنم، آتش می گیرم. شعله می کشم. ذوب می شوم. من بدون آنها نیم من هم نیستم. 

از طرفی وقتی به همسرم فکر می کنم. به یک زندگی جدید، خانواده جدید، قانون های جدید، حسم خوب است. من این زندگی، این خانه ی نو، این وسایل که تک تکشان را با ذوق و سلیقه ی خودم خریده ام، زیادی دوست دارم. من تشکیل یک زندگی جدید و چراغ یک خانواده شدن را زیادی دوست دارم. من هم مثل همه دخترها بودن در کنار مردی که دوستم دارد را خوش میدارم. 

این حال و هوای دوگانه ی روزهای من است. یک لحظه می خندم. یک لحظه گریه می کنم. یک لحظه شادم و لحظه ای دیگر غمگین. تشکیل زندگی جدید خوب است ولی جدایی از پدرم مرا می کشد. قلبم را به آتش می کشد. من هر دوی این ها را کنار هم می خواهم اما چه کسی می داند سرنوشت برایش چه رقم می زند؟! 

کاش می شد حس این روزها را بگذارم توی یک شیشه و گاهی دوباره بو بکشم. دوباره حسش بکنم. میدانم شاید دیگر پیش نیاید چنین حسی را تجربه می کنم، این متن شیشه ای است که حس این روزها را داخلش ریختم. یک روز مثل عطر می آیم و این حس را بو می کشم. 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۰/۱۰
محدثه ..

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">