گل ها همه آفتابگردانند

مرسی که مهربونی

سه شنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۰۷ ق.ظ

یک زمانی که دلم خواست ازدواج کنم، همه دوست هایم گفتند: محدثه! مطمئنی؟ آخه ازدواج فامیلی؟

من ازدواج فامیلی از نزدیک ندیده ام. مادر و پدرم، غریبه اند. برادرم هم زنش هفت پشت غریبه است. درک درستی نداشتم که چرا دوستم که پدر و مادرش فامیلند، اینقدر تعجب کرده است. نمیدانستم مگر ازدواج فامیلی چه فرقی با دیگر ازدواج ها دارد و بله را گفتم.

خواستم بنویسم اگر روزی مثل من خواستید ازدواج کنید یادتان باشد، وقتی طرفتان فامیل باشد، اگر هزار هم عاشق باشید؛ باز هم هزار سر آشنا توی زندگی شماست. من هر روز صبح، با انرژی و صبح بخیر با نشاط همسرم بیدار می شوم و می گویم: چه روز خوبی! اما هنوز به نیمه نرسیده، خیلی از این سر های آشنا، زنگ می زنند و می گویند:

- خبر داری فلانی پشت سرت اینطور گفته؟

- خبر داری ازت اینو می گن! درباره ت اینو به همه گفتن؟ و ...


من چندباری با شدت برخورد کردم و گفتم خانواده همسرم را می شناسم. میدانم اهل غیبت نیستند. ضمن اینکه من هرگز از آنها حرفی نمی زنم و خوب و بدشان را پشت سرشان عنوان نمیکنم، پس مطمئنم روزگار هم برایم همین را رقم می زند و آنها هم پشت سرم چیزی نمی گویند. 

از آن روز دور من را خط کشیدند و فهمیدند بیدی نیستم که به این بادها بلرزم! حالا خبرها را به مادرم می دهند و طفلک به اندازه من قوی نیست. به اندازه من اعتماد به نفس ندارد. به اندازه من ... طفلک اذیت می شود و من واقعا نمیدانم این سر های آشنا، از دو به هم زنی بین دو خانواده چه سودی می برند؟ چرا این کار را می کنند؟ چرا این حرف ها را، که به نظر من، اکثرا دروغ است، می آیند و هی می گویند... هی می گویند... 


اگر مخاطب این متنید و خودتان جز کسانی هستید که خبرهایی را بین دو خانواده رد و بدل می کنید، حتما با خودتان می گویید: "ای بابا! ما که دروغ نمیگیم! طرف واقعا این حرفا رو زده دیگه!" اولا که ممکن است طرف این حرف را زده باشد ولی منظور دیگری داشته باشد. دوما که ممکن است طرف اصلا یهو سر درد دلش باز شده! محرم اسرار باشید. چرا درد دلش را توی کوی و برزن داد می زنید؟ جز اینکه اعصاب دیگری را خرد کنید، سود دیگری هم می برید؟ 

با هم مهربان تر باشیم. 

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۷/۰۲/۱۸
محدثه ..